Укр | Рус | Eng

 

Новини

Зустріч між директором Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Олегом Рафальським та директором Інституту політичних досліджень Польської академії наук Гжегожем Мотикою

21-11-2017 12:15

20 листопада 2017 р.  у Києві відбулася зустріч між директором Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Олегом Рафальським  та  директором Інституту політичних досліджень Польської академії наук Гжегожем Мотикою. Під час зустрічі були також присутні з польського боку – доктор Маріуш Зайончковський (Інститут національної пам’яті Польщі), з українського – заступник директора ІПіЕНД Олександр Майборода, вчений секретар Віталій Перевезій, головний науковий співробітник ІПіЕНД Юрій Шаповал.

М.Зайончковський, Г.Мотика. О.Майборода, О.Рафальський, Ю.Шаповал

М.Зайончковський, Г.Мотика. О.Майборода, О.Рафальський, Ю.Шаповал

Це був перший візит Гжегожа Мотиги до Інституту і він мав здебільшого ознайомчий характер. Польський гість отримав інформацію про  структуру Інституту, напрями його наукових розробок, матеріально-технічну базу досліджень.

Гжегож Мотика

Гжегож Мотика

Зважаючи на специфіку предметного поля наукових досліджень двох установ, їх представники не могли уникнути обговорення загострення  українсько-польських політичних відносин, зокрема, було піднято проблеми політики історичної пам’яті, яка реалізується в Україні та Польщі і стала предметом жвавих дискусій по обидва боки українсько-польського кордону. Олег Рафальський застеріг від суб’єктивної інтерпретації історичних подій, і тим більше – їх екстраполяції у сьогодення, висловив впевненість, що академічні спільноти мають прагнути того, щоб проблемні сторінки історії не затьмарювали майбутнє українсько-польських взаємин. Гжегож Мотика в цілому погодився з  такою позицією.

Олександр Майборода зазначив, що існує низка питань, які можуть становити інтерес як для українських, так і для польських дослідників, зокрема, це проблеми політичної культури, політичної відповідальності, подолання корупції тощо.

Маріуш Зайончковський  (ліворуч), Гжегож Мотика(праворуч)

Маріуш Зайончковський  (ліворуч), Гжегож Мотика (праворуч)

Гжегож Мотика зазначив, що польських науковців цікавлять політичні процеси, що відбуваються в Україні, неабиякий інтерес, зокрема, становлять успіхи та невдачі України на шляху євроінтеграції. Для багатьох співробітників польського Інституту політичних досліджень було б цікаво і корисно відвідати Україну, стати очевидцями тих подій, що тут відбуваються, та встановити комунікацію з українськими вченими.

За результатами зустрічі було прийнято рішення підготувати Угоду про співпрацю між Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України і Інститутом політичних досліджень Польської академії наук, у якій детально визначити напрями і форми наукової співпраці між двома академічними установами.

На головну сторінку Карта сайту Контакти