Укр | Рус | Eng

 

Аспірантура: Загальна інформація

Згідно з Положенням про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів (затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 309 від 1 березня 1999 р.) до аспірантури на конкурсній  основі  приймаються  особи, які мають вищу освіту і кваліфікацію спеціаліста або магістра.

Термін навчання в аспірантурі з відривом від  виробництва не перевищує трьох років, а без відриву від виробництва – чотирьох років. Вступники  до  аспірантури  складають  вступні  іспити з спеціальності (в обсязі навчальної програми  для  спеціаліста  або магістра,  яка відповідає обраній ними науковій спеціальності, із філософії та однієї з іноземних мов на вибір (англійської, німецької,   іспанської,   італійської,   французької)   в  обсязі навчальних  програм  для  вищих  навчальних  закладів   IV   рівня акредитації,  затверджених Міносвіти. Іспит з іншої іноземної мови складається за рішенням Вченої ради наукової  установи  у  разі,  коли  знання цієї мови необхідне для роботи над дисертацією.

Результати вступних іспитів до  аспірантури  дійсні  протягом календарного року.

Вступники, які  на  час  вступу до аспірантури склали всі або декілька  кандидатських  іспитів,  звільняються  від   відповідних вступних   іспитів   до  аспірантури  і  їм  зараховуються  оцінки кандидатських іспитів.

Набір до аспірантури Інституту відбувається за державним замовленням за наступними спеціальностями:

  • 23.00.01 – Теорія та історія політичної науки
  • 23.00.02 – Політичні інститути та процеси
  • 23.00.05 – Етнополітологія та етнодержавознавство

Спеціальність складається першою на базі Інституту. Філософія та іноземна мова складаються відповідно у Центрі гуманітарної освіти та Центрі наукових досліджень та викладання іноземних мов НАН України (Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).

Прийом до аспірантури Інституту відбувається щороку восени на конкурсній основі.

Після прийняття рішення про зарахування до аспірантури рішенням Вченої ради Інституту в ході обговорення затверджується науковий керівник з-поміж співробітників Інституту і у 3-місячний термін – назва дисертації та план індивідуальної роботи.

Детальну інформацію про документи, необхідні для вступу до аспірантури див. у розділі "Документи для вступу".

Версія для друкуПечать

На головну сторінку Карта сайту Контакти