Укр | Рус | Eng

 

Горбань Тетяна Юріївна

1971 р. народження, кандидат історичних наук, доцент, науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України.

Після закінчення Київського національного університету імені Тараса Шевченка Т.Горбань в 1993 р. поступила до аспірантури Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України. З березня 1996 р. - молодший науковий співробітник Інституту. В жовтні 1996 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук "Українознавство в контексті національно-культурного відродження в Україні (1918-1928 рр.)". Коло її наукових інтересів охоплює проблеми історії, етнології, політології, українознавства.

За період роботи в Інституті Т.Ю.Горбань підготувала і опублікувала близько 50 наукових статей з проблем історії, культури, сучасного стану етнічних меншин України, українознавства та з інших проблем історії України, здійснювала наукову експертизу багатьох кандидатських дисертацій, неодноразово брала участь в науковій експертизі проектів законодавчих актів, що вносяться на розгляд Верховної Ради України. Є співавтором кількох колективних монографій; брала участь в роботі ряду всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій. У 2002 р. Т.Ю.Горбань була присуджена стипендія Президента України для молодих науковців.

Разом з науковою діяльністю Т.Ю.Горбань провадить викладацьку роботу, зокрема працює на посаді доцента кафедри української історії та етнополітики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Вона є автором та співавтором низки навчальних та навчально-методичних розробок для студентів вузів, брала участь у підготовці навчальних посібників, хрестоматій, збірників документів і матеріалів.

Версія для друкуПечать

На головну сторінку Карта сайту Контакти