Укр | Рус | Eng

 

Центр вивчення історії Голокосту

Керівник Центру – кандидат історичних наук
Анатолій Юхимович ПОДОЛЬСЬКИЙ

Голокост як вражаюча трагедія євреїв Європи, що була організована націонал-соціалістським режимом Німеччини за підтримки різноманітних колаборантів є знаковою проблемою сучасної культури. Чи виконав Міжнародний трибунал у Нюрнберзі своє завдання? Чи можливо мати гарантії проти нищення людей за національною чи будь-якою ознакою? Те, що сталося на теренах Європи у 1933–1945 роках потребує досконалого вивчення, осмислення та уважної передачі пам’яті про Катастрофу єврейського народу нашим нащадкам. Країни сучасної Європи та взагалі європейська культура приділяють надзвичайно велику увагу вивченню та викладанню історії Голокосту.

Україна після Стокгольмського Міжнародного Форуму з проблем Голокосту зробила реальні кроки щодо збереження пам’яті про Голокост. Зокрема, з’явилися фундаментальні та регіональні наукові дослідження з проблематики Голокосту, поступово поширюється викладання цієї теми в системі шкільної та вищої освіти. У 2000 році Міністерство освіти і науки України видало інформаційний лист "Про викладання проблем Голокосту у вищих навчальних закладах та формування міжнаціональної злагоди у студентів". Проте до 2002 року в столиці України не було створено академічного науково-педагогічного Центру з вивчення історії Голокосту. Актуальність створення такого Центру є, на наш погляд, повністю прийнятною та зрозумілою.

У березні 2002 року в місті Києві почав діяти Український Центр вивчення історії Голокосту, що функціонує як благодійний фонд при відділі єврейської історії і культури Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України. Центр планує займатися комплексними науковими дослідженнями та педагогічною діяльністю в царині вивчення історії Голокосту передусім на теренах України та в Європі взагалі.

Ми розглядаємо історію Катастрофи як частину історії єврейського народу, а також як складову української та європейської історії ХХ століття. Центр співпрацює з науковими та громадськими організаціями і знаходить підтримку своєї діяльності в різних державних і недержавних інституціях та фондах як в Україні, так і в інших країнах світу. Головними напрямами діяльності Центру є науково-дослідницький та педагогічний. У науковій сфері ми плануємо створення бази даних архівних джерел і опрацювання архівних документів, свідчень, аудіо- та відеоматеріалів, бібліографії, видання оригінальної та перекладної наукової літератури з проблем історії Голокосту. Необхідним напрямом є також психологічне, релігійне, філософське осмислення Катастрофи, видання наукового бюлетеня та часопису з цієї проблематики, проведення наукових конференцій та семінарів.

У педагогічному напрямі ми передбачаємо розробку та видання програм, навчальних посібників, підручників з проблем викладання історії Голокосту в середній та вищій школах України, проведення навчально-методичних семінарів для учнів, студентів, викладачів.

Таким чином, створення наукової бази даних, вироблення концепції та методик навчальних програм, випуск книжок серії "Українська бібліотека Голокосту", організаційна та лекційна діяльність тощо – все це є вкрай необхідним нині для українського суспільства. Шлях до світової науки можливий лише за умови вивчення і розуміння колізій історії. І створення такого Центру саме у Києві є нагальною потребою і логічним кроком на цьому дуже непростому шляху.

Співробітники Центру:

1. Подольський Анатолій Юхимович директор Центру
2. Фредекінд Артур Іолієвич науковий співробітник Центру
3. Смілянська Юлія Вікторівна науковий співробітник Центру
4. Бобров Віталій Олександрович координатор Центру

Шановні колеги!
Ми щиро запрошуємо Вас до творчого, наукового та педагогічного  співробітництва.
Запрошуємо Вас до співпраці.

Наша адреса: м.Київ - 01011,
вул. Генерала Алмазова 8, кім. 109,
тел/факс: (044) 285-90-30
Директор Центру - д-р Анатолій Подольський

ПІБ: *
E-mail:
Контактний телефон:
Тема: *
Текст листа: *
 
На головну сторінку Карта сайту Контакти