9 жовтня 2018 року відбулося засідання Приймальної комісії Інституту.
За результатами вступного іспиту зі спеціальності, іноземної мови та науковими здобутками на основі середнього балу Приймальна комісія ухвалила наступне рішення: (більше…)

 

18-20 вересня у Любліні відбувся IV Всепольський конгрес політологів, на тему «Суспільство в часи змін». Українську асоціацію політичних наук на ньому представляла головний науковий співробітник інституту, доктор політичних наук, професор Галина Зеленько, яка під час пленарного засідання зачитала вітального листа до польських колег від Президента Асоціації політичних наук України Олега Рафальського. Вона також виступила з доповіддю «Зовнішні чинники у внутрішній політиці країн Центрально-Східної Європи». Загалом у конгресі взяли участь більше 700 учасників з Польщі та зарубіжних країн.
(більше…)

20-23 вересня під патронатом українсько-польського форуму партнерства МЗС України та Республіки Польща відбулася XІ українсько-польська зустріч в Яремче. Вже традиційно її співорганізаторами стали Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України, редакція газети «Kurier Galicyjski» та Фонд «Wolność i Demokracja». (більше…)

19 вересня 2018 року у Львові, в рамках ХХV Форуму видавців, відбулася панельна дискусія з приводу виходу у світ двох видань:

Степан Величенко. Імперіалізм і націоналізм по-червоному: українська марксистська критика російського комуністичного панування в Україні (1918-1925) / пер. з англ. С. Сєряков, наук. ред. В. Склокін, С. Сєряков. Львів: Видавництво УКУ, 2017.

 Юрій Шаповал. Олександр Шумський. Життя, доля, невідомі документи: дослідження, архівні матеріали. – Київ-Львів, Україна модерна, Українські пропілеї, 2017.

Тема дискусії “Націонал-комунізм 20-х років – прообраз деколонізаційних рухів 50-60 рр.” (більше…)

7-8 вересня 2018 р. у Національній академії державного управління при Президентові України відбулася дводенна науково-практична конференція за міжнародною участю «Публічне управління та публічна служба в Україні: стан проблем та перспективи розвитку». (більше…)

Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф Кураса НАН України оголошує конкурс на навчання здобувачів вищої освіти для здобуття ступеня доктора філософії (3-й освітній рівень) за спеціальністю 052 – політологія. (більше…)

20-27 серпня 2018 р. у Бєлграді  відбувся ХVI міжнародний конгрес славістів. (більше…)

 

22 серпня 2018 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України відбулася організована Радою національних спільнот України спільно з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України Всеукраїнська конференція “27 років незалежності України: досягнення та перспективи розвитку державної етнонаціональної політики”.

(більше…)

Зі сумом повідомляємо, що 4 серпня 2018 р. на 82-му році життя помер Май Іванович Панчук, визначний учений та організатор науки, завідувач відділу національних меншин Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор історичних наук, професор.
(більше…)

У Брісбені (Австралія) відбувся всесвітній конгрес Міжнародної асоціації політичних наук (IPSA). Цьогоріч у наймасштабнішому для представників політичної науки зібранні взяли участь 2400 делегатів з 50 країн. Офіційним представником ради IPSA (IPSA council) від України стала головний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. (більше…)

10 липня 2018 р. Інститут політичних і етнонаціоналних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України відвідали науковці Інституту історії та етнології ім. Ч. Валіханова  Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан – професор Алтин Уалтаєва і учений секретар інституту Мухаббат Козибаєва. (більше…)

Вийшла з друку національна доповідь «Україна: шлях до консолідації суспільства: національна доповідь»
(більше…)

11 червня 2018 року до Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України завітала група з 25 вчених, музейних працівників, викладачів університетів, співробітників меморіалів з Баварії. Зустріч була підготовлена і організована Інститутом спільно з Українським центром вивчення історії Голокосту. (більше…)

Вийшов друком номер 5-6 (91-92) “Наукових записок Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України”.
(більше…)

6 червня 2018 року в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України відбулася зустріч з делегацією викладачів та студентів Університету Сорбонни (Sorbonne) з Парижу. Зустріч була підготовлена і організована Інститутом спільно з Українським центром вивчення історії Голокосту.
(більше…)

Книга Костянтина Ситника і Тетяни Бевз «Володимир Вернадський: Людина. Громадянин. Учений» увійшла до Топ-10 Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу – 2017» і стала лауреатом у номінації «ЖИТТЄПИС» (ІІ місце). (більше…)

25–26 травня 2018 року Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України та ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» спільно з Фондом громадської дипломатії, польською European Association for Security, Стамбульським фондом науки та культури, Міжнародною федерацією організацій суспільних наук (Діліман, Філіппіни) провели ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Етнічні та етнополітичні виклики в умовах глобалізації». (більше…)

22 травня 2018 року в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф Кураса НАН України відбулася презентація науково-документального видання «Організація Українських Націоналістів в Польщі в 1944–1950 роках. Ліквідація керівних структур». Це – 9-й том видання “Польща та Україна у тридцятих-сорокових роках ХХ століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб», що готується спільною польсько-українською робочою групи.
(більше…)

18 травня 2018 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України відбулася міжнародна наукова конференція «Шлях до Європи: польський та український досвід», організаторами якої, окрім ІПіЕНД ім. І.Ф. Кураса, стали Інститут політичних досліджень Польської академії наук,  Польський інститут у Києві та Представництво Польської академії наук у Києві.
(більше…)

Вийшов друком номер 4 (90) “Наукових записок Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України”.
(більше…)

Журнал "Наукові записки"

Наукові записки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України. – 2017 / 5-6 (91-92) – 408с.

Новини