17 травня 2019 року у Державному вищому навчальному закладі «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбувалася міжнародна науково-практична конференція «Cуспільні процеси, полікультурність, інтернаціоналізація: світовий досвід і перспективи для України», організаторами якої окрім університету-господаря були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Інститут політичних досліджень Польської академії наук, European Association for Security (Польща), Стамбульський фонд науки та культури (Туреччина). Науковими напрямами роботи конференції стали: актуальні проблеми розвитку суспільних наук у контексті глобалізаційних процесів; етнічна ідентифікація, державний суверенітет; розвиток етнічної, соціальної й полікультурної компетентностей молоді в сучасних соціокультурних умовах інтернаціоналізації; функціонування міжнародних урядових і неурядових організацій в умовах викликів і загроз ХХІ століття та інші не менш важливі теми. (більше…)

10-11 травня 2019 року у Національному університеті «Львівська політехніка» (м. Львів) відбулися фінальні заходи X теоретико-методологічного семінару за міжнародною участю «Архетипіка і публічне управління: стратегії сталого розвитку в умовах цивілізаційних зрушень». Організаторами ювілейних заходів стала Національна академія державного управління при Президентові України, Національний університет «Львівська політехніка», Інститут економіки і прогнозування НАН України, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління, Українська технологічна академія та Українське товариство сприяння соціальним інноваціям. (більше…)

На початку травня у Колумбійському університеті в Нью-Йорку відбулася XXIV щорічна конвенція Асоціації етнополітологів. У її рамках було організовано понад сто дискусійних панелей, на яких представлено близько півтисячі доповідей. Кілька десятків з них були присвячені українським темам, опрацьованим як українськими, так і міжнародними вченими. Детально з програмою конференції можна ознайомитися на офіційному сайті Асоціації: https://www.asnconvention.com/ (більше…)

Перебуваючи на стажуванні у США, провідний науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень Микола Рябчук виступив із двома доповідями про підсумки щойно проведених в Україні президентських виборів – 23 квітня у Канзаському університеті та 25 квітня в Університеті ім. Джорджа Вашинґтона в американській столиці.  (більше…)

16-17 травня 2019 року у м. Переяслав-Хмельницький  відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Суспільні процеси, полікультурність, інтернаціоналізація: світовий досвід і перспективи для України», серед співорганізаторів якої – Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України.

(більше…)

23-24 травня 2019 року в  Івано-Франківську Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та  Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України проводять ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Політичні процеси сучасності: глобальний та регіональні виміри» (більше…)

15–16 квітня у Варшаві відбулася міжнародна наукова конференція «Європейські прагнення України», організована Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Інститутом політичних досліджень Польської академії наук, Центром Східних Досліджень. (більше…)

20 квітня 2019 р. на 87-му році життя померла Лариса Панасівна Нагорна, видатний учений, головний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України. (більше…)

11 квітня у Пенсильванському стейтовому університеті (Стейт-Коледж, США) відбувся міжнародний симпозіум “П’ять років після Євромайдану: погляд на ситуацію в Україні”. Під час заходу із доповіддю “Укропи” і “колоради”: етнічна стереотипізація та іншування під час російсько-української війни» виступив провідний науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень Микола Рябчук.  (більше…)

 

10 квітня 2019 р. у стінах Київського національного університету ім. Тараса Шевченка відбулася презентація перших трьох книг серії «Політичні портрети», започаткованої Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України у співпраці з Парламентським видавництвом: Ю. Шаповал, І. Верба «Михайло Грушевський», О. Михайлова «Павло Скоропадський», В. Горобець «Іван Брюховецький». (більше…)

15 квітня 2019 р. у Варшаві Інститут політичних досліджень Польської академії наук та Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України в співпраці з Центром Східних Досліджень (Варшава) організовують міжнародну наукову конференцію «Європейські прагнення України».

З програмою конференції можна ознайомитись тут.

10 квітня 2019 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбудеться презентація видавничої серії «Політичні портрети». (більше…)

12 березня  в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України відбувся «круглий стіл»  «Президентські вибори – 2019 в умовах суспільно-політичних суперечностей і зовнішніх впливів». (більше…)

За результатами проведеного конкурсу,  затвердженого рішенням Вченої ради Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України (протокол №2 від 26 лютого 2019 р.) обрано на посади: (більше…)

11 лютого провідний науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень Микола Рябчук зробив публічну доповідь у Гарвардському університеті (США) на тему “Перепрочитання “двох Україн”: що Революція гідності та російсько-українська війна змінили, а що – ні”. На його думку, війна суттєво вплинула на політичні погляди й геополітичні орієнтації багатьох українців, зокрема й на характер їхньої національної самоідентифікації та пов’язані з цим ціннісні пріоритети. Особливим випробуванням стала війна для російськомовних та російськоетнічних громадян України, яких Росія зробила головним об’єктом своїх пропаґандистських маніпуляцій. Більшість із них, поза межами окупованих Росією Криму й частини Донбасу, виявили несподіваний для Кремля високий рівень українського патріотизму і громадянської лояльності до своєї політичної батьківщини. Аналіз суспільних процесів, дискурсів та емпіричних соціологічних даних показує поступову консолідацію української нації як спільноти насамперед політичної, об’єднаної спільними цінностями та візією майбутнього. Водночас доповідач відзначив труднощі цієї консолідації, пов’язані з давніми реґіональними поділами, етнокультурними упередженнями, неефективними інституціями та все ще незавершеною емансипацією багатьох українців від уявної панслов’янської/пострадянської спільноти «наших». Відеозапис лекції (англійською мовою) доступний за адресою: https://www.youtube.com/watch?v=9dGIfN919Wo

 

 

 

12 березня 2019 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України відбудеться круглий стіл на тему “Президентські вибори – 2019 в умовах суспільно-політичних суперечностей і зовнішніх впливів”.

Питання для обговорення

  • Демократичні виборчі практики в умовах війни
  • Мотивація електоральної участі: соціологічний та політологічний виміри
  • Російський і євроатлантичний впливи на українські вибори
  • Виборчі технології в Україні: старі методи й нові форми
  • Післявиборчі сценарії національного розвитку

Початок об 11.00 за адресою: м.Київ, вул. Генерала Алмазова, 8, 2-й поверх, каб. 202.

Проїзд: ст.. метро “Печерська” або від  ст. метро “Арсенальна” трол. №38, авт.. №55, 62 до зупинки “Вулиця Генерала Алмазова.

Бажаючі можуть підтвердити свою участь у круглому столі до 7 березня 2019 р. на електронну адресу sl@ipiend.gov.ua  , або телефоном 285-77-22 (Лобода Світлана Іванівна), зазначивши прізвище, ім’я, по-батькові, місце роботи і посаду, науковий ступінь (за наявності), контакти.

(більше…)

 

24-25 січня 2019 р. у польському Жешуві відбувся XII форум «Європа – Україна». Цьогоріч у зібранні взяли участь близько 800 політиків, парламентарів, економістів, дипломатів, представників місцевої влади, експертів з неурядових організацій та журналістів з Польщі, України інших європейських країн та США.

Одну з панельних дискусій «Вибори 2019 в Україні та їх вплив на Україну й Європу» модерувала головний науковий співробітник Інституту Г. І. Зеленько.

Панель «Вибори 2019 в Україні та їх вплив на Україну й Європу»

Галина Зеленько

Підсумком Форуму було пленарне засідання “Центральна та Східна Європа перед лицем політичних та економічних викликів” за участю спікера Сейму Республіки Польща Марека Кучинського.

Учасники Форуму

22 січня 2019 р. в Залі засідань Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60) відбудеться Урочиста Академія  «Акт Злуки УНР і ЗУНР – втілення ідеї соборності й національної консолідації України: досвід та уроки. До 100-річчя Акту Злуки». Співорганізатори заходу: Інститут історії України НАН України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Інститут народознавства НАН України Український інститут національної пам’яті, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

З ПРОГРАМОЮ ЗАХОДУ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ ТУТ. (більше…)

Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України

з 3 січня 2019 року

оголошує конкурс на заміщення  посади (більше…)

Журнал "Наукові записки"

Наукові записки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України. – 2018 / 3-4 (94-95) – 295 с. ISSN 2524-0137

Новини

Анонси подій