ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

Наприкінці січня в Києві, з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту,  відбувся XVII щорічний науковий круглий стіл „Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України”. Організатором заходу виступив Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Goethe-Institut Ukraine та House of Europe, єврейської громади м. Дюссельдорф, а також Української асоціації юдаїки й Магістерської програми з юдаїки НаУКМА.

На відкритті щорічного круглого столу виступив провідний науковий співробітник відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

Виступає Анатолій Подольський

У своїй доповіді науковець звернув увагу на важливість академічних студій та викладання історії Голокосту, як складової частини історії України доби Другої світової війни, під час російської агресії проти нашої держави. За два роки повномасштабної війни російського агресора проти  України, ворожа пропаганда весь час займається інструменталізацією  історичного минулого, зокрема фальсифікацією подій Другої світової війни, історії Голокосту на українських теренах. Тому історична доля євреїв України, вшанування пам’яті жертв Голокосту сьогодні є також полем битви з московськими загарбниками і окупантами. Сформована, за роки суверенності, культура та політика пам’яті щодо жертв Другої світової війни в Україні, сьогодні є нашою зброєю в боротьбі проти російських фальсифікацій минулого, які в тому числі спрямовані на паплюження історії українського єврейства та розпалювання антисемітизму в Україні, якій насправді разом з українофобією та ксенофобією загалом є характеристикою сучасного злочинного російського політичного режиму.

Робота цьогорічного наукового круглого столу була присвячена двом актуальним та важливим аспектам вивчення історії Голокосту на сучасному етапі, які відображені в назвах двох сесій столу:

  • „Вища школа та виклики у викладанні історії Голокосту під час війни”
  • „Пам’ять і досвід війни, що триває”

Учасники круглого столу

На круглому столі виступили відомі та молоді українські історики, політологи, що студіюють дану проблематику: Павло Худіш з Ужгородського національного університету, Сергій Гірік з Національного університету „Києво-Могилянська академія”, Євген Захарченко з Харківського національного університету, Роман Шляхтич з Державного університету економіки і технологій (м. Кривий Ріг), Віталій Нахманович з Музею історії міста Києва та інші.

Програма круглого столу 

Відеозапис доповідей круглого столу

Фотогалерея