МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ЗЛОЧИНІВ ГЕНОЦИДУ

9 грудня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування  людської гідності й стійкості, запобігання таким злочинам. У зв’язку з цією датою провідний науковий співробітник відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, кандидат історичних наук Анатолій Подольський дав з інтерв’ю на Громадському Радіо. Тема розмови: „Чому геноциди стали можливими у XXI столітті, та як Росія відповідатиме за свої злочини в Україні”.

„Трагедія полягає в тому, що після прийняття Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього вбивство людей не припинялося. Тут важливою є юридична точка зору: не кожне вбивство групи людей вважається геноцидом і підпадає під визначення воєнних злочинів. А як історик я можу сказати про історичний контекст. Коли 75 років тому прийняли конвенцію, то людство взяло мало уроків з Другої світової війни.

Анатолій Подольський під час інтерв’ю

Тому що ще в минулому столітті, після 1948 року, було багато злочинів: і Китай Мао Цзедуна, і злочини Пола Пота в Камбоджі, і Судан, і Руанда. Це і російські злочини в Чечні, Сирії, Грузії. Також скоро буде 10 років як вони напали на нашу країну, і майже два роки повномасштабного вторгнення, під час якого росіяни вбивають цивільних людей…” – наголосив у своєму інтерв’ю Анатолій Подольський.

Аудіозапис і текст інтерв’ю Анатолія Подольського на сайті Громадського Радіо