„БАНАЛЬНІСТЬ ЗЛА: ВІД АУШВІЦУ ДО МАРІУПОЛЯ” – ІНТЕРВ’Ю КАНАЛУ „10 ЗАПИТАНЬ ІСТОРИКУ”

Провідний науковий співробітник відділу етнополітології нашого Інституту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський дав інтерв’ю на каналі „10 запитань історику”. Цей канал – відомий просвітницький ресурс українського YouTube, створений командою каналу „Історія без міфів” та присвячений історії. До участі в його роботі залучаються кращі вітчизняні та зарубіжні фахівці.

Інтерв’ю А. Подольського було присвячене історії табору смерті Аушвіц, який став символом злочинів нацистів у Другій світовій війні.

У своєму інтерв’ю, науковець зокрема зауважив, що історія табору смерті Аушвіц, це – трагічна історія того, як одні люди (освічені та, здавалося б, психічно здорові) вбивали інших людей в незнаних раніше масштабах і системності. „Банальність зла” полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду. Яскравим прикладом такого функціонера був комендант Аушвіцу Рудольф Гьосс. Його образ фігурує у багатьох мистецьких роботах. Наприклад, фільму „Зона інтересу”, який отримав дві премії “Оскар” (зокрема, як найкращий повнометражний фільм).

Анатолій Подольський під час інтерв’ю

Аушвіц, наголосив А. Подольський, це також частина історії України. Протягом Другої світової війни в’язнями та жертвами цього нацистського табору смерті ставали військовополонені-українці, діячі українського руху опору, українські євреї депортовані окупантами влітку 1944 року до табору із Закарпаття.

Нинішня російська окупаційна влада на тимчасово захоплених українських землях також здійснює жахливі злочини проти громадян України, проти цивільних, також створює табори  та в’язниці – у Донецьку, Маріуполі, інших містах. Злочини рашистів мають бути покарані так само, як злочини німецьких націонал-соціалістів часів Другої світової війни.

Відеозапис інтерв’ю