ЄВРОКОМІСІЯ СТВОРИЛА ІНТЕРНЕТ-ПЛАТФОРМУ ДЛЯ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ

Європейська комісія створила інтернет-портал, який об’єднує інформаційні та допоміжні служби для дослідників, які рятуються від війни або перебувають в умовах блокади в Україні.

Портал пропонує допомогу в пошуку житла, у працевлаштуванні та у визнанні освітніх кваліфікацій. На порталі узагальнено інформацію з 30 європейських країн, неурядових груп та ініціатив в межах ЄС.

Платформа ERA4Ukraine базується на наявній мережі EURAXESS, яка об’єднує інформацію для дослідників із понад 600 центрів та 43 національних порталів у країнах ЄС та Horizon Europe.

Зокрема, – Європейська дослідницька рада звернулася до своїх 5600 нинішніх власників грантів надати можливості працевлаштування дослідникам-біженцям та допоміжному персоналу з України. Відтоді надійшло 380 пропозицій, які будуть розміщені на платформі ERA4Ukraine.

Окрему службу, яка містить перелік можливостей стажування та працевлаштування для українських науковців-біженців у Європі, створено й мережею EURAXESS.

З початком російського воєнного вторгнення в Україну Європейська комісія припинила співпрацю з російськими організаціями за програмою Horizon Europe та виділила додаткові кошти для українських дослідників, які отримали фінансування від програми. „Очікуючи ратифікацію асоціації України з Horizon Europe, ми подбали про те, щоб успішні бенефіціари вже могли отримати фінансування з програм ЄС R&I”, – заявила комісар ЄС з наукових досліджень Марія Габріель.