КРИТЕРІЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ В МЕДІА ЗА НАЦІОНАЛЬНОЮ ОЗНАКОЮ

30 березня 2023 року в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася перша зустріч із низки запланованих для обговорення і визначення критеріїв інформації, яку можна віднести до нетолерантної й дискримінаційної за ознаками національної чи релігійної належності Ця зустріч була присвячена протидії антисемітизму в українському суспільстві. На зустріч були запрошені науковці, журналісти, представники єврейської спільноти країни.

Серед учасників зустрічі були голова Національної ради Ольга Герасим’юк, відповідальна секретарка Національної ради Олена Ніцко, член Національної ради Максим Онопрієнко, представниця Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ельвіна Курталієва, експерт Асоціації єврейських громадських організацій В’ячеслав Ліхачов, фахівці медіарегулятора і представники єврейських громадських організацій та інституцій, експерти з питань антисемітизму та інші.

Під час дискусії

В дискусії з проблематики протистояння антисемітизму в Україні під час російської воєнної агресії взяв участь провідний науковий співробітник відділу етнополітології нашого Інституту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський.

Під час свого виступу науковець звернув увагу на той факт, що „в країні антисемітизм є, і нічого страшного. Мова йде про те, що він маргінальний і не є мейнстримом в українському суспільстві”.

Анатолій Подольський

Він нагадав, що у протестному русі під час Революції Гідності поряд з українцями стояли євреї, і вони є серед жертв-героїв Майдану. Нині багато євреїв захищають Україну на фронті: „Під час повномасштабного вторгнення і ще 2014 року, був лист єврейської громади, він відомий, він у відкритих джерелах, де сказано, що ми поділяємо долю власної країни, ми – українські євреї… і що захищати нас не треба”. Анатолій Подольський зазначив: „Ми розглядаємо українських євреїв як частину української культури. Єврейська культура України – це українська культура”. Саме на цьому мають наголошувати медіа, такі меседжі нас об’єднують.

За результатами обговорення питань антисемітизму в українських медіа буде напрацьовано рекомендації, до яких всі учасники зможуть надати свої уточнення чи пропозиції.

Докладніше про зустріч