МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ „ДОСЛІДЖЕННЯ, РОЗРОБКИ ТА ІННОВАЦІЇ З ПЕРСПЕКТИВИ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕТИКИ”

17 травня 2024 року  у м. Кишинів (Республіка Молдова) відбулася V міжнародна наукова конференція конференція „Дослідження, розробки та інновації з перспективи глобальної етики”. Девізом заходу став заклик: „Разом за мир!”. Серед учасників – науковці з Молдови, України, Румунії та Узбекистану. Організатор наукового заходу – Технічний університ Молдови.

У роботі конференції взяли участь головний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки нашого Інституту доктор історичних наук, професор Тетяна Бевз та доктор наук з державного управління, професор, професор кафедри публічної політики Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка Тетяна Василевська.

У виступах  українських дослідниць зазначалося, що війна в Україні та її наслідки змінили не лише нашу країну, але й Європу, світ та наші уявлення про нього. Українці, напевно як ніхто, прагнуть справедливого миру. В цій ситуації – зазначалося у виступах – ми стоїмо перед низкою складних проблем, серед яких і  етичні: гідного ставлення до ветеранів; інклюзивної стратегії держави; чутливого ставлення до людей з інвалідністю; військової етики; екологічних катастроф, спричинених воєнними діями; солідарності; довіри до влади; осмислення проблем історичної пам’яті, біженців від війни, життя в окупації, інших моральних аспектів сучасності.

Під час роботи конференції

Війна особливо гостро ставить перед українством смисложиттєві проблеми, спонукає до переосмислення ключових питань: чи перемагатиме добро та справедливість; чи існують основи для світової солідарності, взаєморозуміння, миру; чи дає етика підстави для створення такого світу, в якому поважаються основоположні права людини – на життя та безпеку.

Доповідачки висловили впевненість, що на цьому шляху молдовські, румунські, українські та узбецькі науковці, як і всі люди доброї волі, будуть разом у пошуку етичних основ миру та свободи.