МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ У КАНБЕРРІ

28–30 червня 2023 року у Канберрі, столиці Австралії, в Австралійському національному університеті відбулась міжнародна конференція Австралійсько-азіатської асоціації європейської історії (Australasian Association for European History, AAEH). Це було перше після епідемії Covid-19 зібрання вчених, на яке традиційно, крім австралійських, запрошуються дослідники з різних країн.

Мета таких конференцій полягає насамперед в обміні досвідом з дослідження європейської історії різних періодів, визначенні перспективних напрямів, а також – у дискусіях довкола виголошених доповідей.

Цього року участь в роботі конференції взяли дослідники з Австралії, Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, Сполучених Штатів, Тайваню.

Під час роботи конференції (фото Ю. Шаповала)

Організатори заходу вирішили присвятити спеціальну секцію українській проблематиці. З цією метою на конференцію були запрошені співробітниця Інституту культурології Національної академії мистецтв України Надія Гончаренко і головний науковий співробітник відділу теорії та історії нашого Інституту, доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал. Під час роботи секції вони виголосили доповіді: „Трансформація історичних наративів Другої світової війни і політика памʼяті в Україні” (Н. Гончаренко) та „Памʼять про Голодомор: які джерела допомагають її конструювати” (Ю. Шаповал).

Під час поїздки до Сіднея

На фото (справа наліво): один з організаторів конференції, професор Австралійського національного університету Філіп Славескі, Надія Гончаренко, Юрій Шаповал