МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ У ВАРШАВІ

16–17 листопада 2023 року у  Варшаві відбулась міжнародна конференція на тему „Майбутнє і проблеми видання джерел до історії ХХ століття”. Організатором був Інститут національної памʼяті Республіки Польща (ІНП РП) та Історичний інститут Варшавського університету. У виступах дослідників з Польщі, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Румунії, України було охоплено широкий спектр питань, повʼязаних з виданням архівних та інших джерел. Насамперед – європейської політичної історії ХХ століття.

     У роботі конференції взяли участь вчені з України: головний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки нашого Інституту, доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Сергій Кокін, директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України, кандидат історичних наук Андрій Когут.

Під час роботи конференції (фото Ю. Шаповала)

Ю. Шаповал виступив з доповіддю на тему „Видання спогадів, щоденників і документів першого секретаря ЦК Компартії України Петра Шелеста “Справжній суд історії ще попереду”. Проблеми, досвід, значення”.

Велику увагу на конференції було приділено польсько-українській співпраці в опрацюванні та виданні важливих джерел про сторінки спільної історії.

 На фото зліва направо: Сергій Кокін, доктор історії, Йоланта Карбаж-Віліньська, наукова співробітниця відділу ІНП РП у Гданьску,   Юрій Шаповал, доктор історичних наук, професор, Мажена Крук, директорка Архіву ІПН,  Андрій Когут, доктор історії,Марцин Маєвський, науковий співробітник Архіву ІНП РП