МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ У ВРОЦЛАВІ

25–26 травня 2023 року у Вроцлаві (Польща) у Національному закладі імені Оссолінських (Ossolineum) відбулась міжнародна конференція „Польща-Україна. По дорозі до доброго сусідства”. Ossolineum належить до найважливіших та найдавніших польських культурних осередків з багатою бібліотечною колекцією. До організації наукового долучилися Вроцлавський університет, Союз українців у Польщі, Національний університет „Львівська політехніка”, Центр європейських досліджень Варшавського університету і Центр Українського католицького університету у Польщі.

На відкритті конференції виступили ректор Вроцлавського університету Роберт Олькевич, генеральний консул України у Вроцлаві Юрій Токар, Президент міста Вроцлава Яцек Сутрик.

Будинок Оссолінеуму (Фото Ю. Шаповала)

Учасники конференції обговорили широке коло проблем, повʼязаних з польсько-українськими взаєминами у ХІХ і ХХ століттях. Ішлося, зокрема, про боротьбу України за незалежність у 1917–1923 роках, про спроби польсько-українського порозуміння у Другій Речі Посполитій, про розвиток Волині у міжвоєнний час. Було обговорено питання шкільництва, наукового польсько-українського діалогу і проблеми діалогу між польською та українською еміграцією. Спеціальну секцію конференції було присвячено сучасній російській агресії проти України.

Під час роботи конференції (Фото Ю. Шаповала)

На конференції з доповіддю на тему „Богдан Осадчук і польсько-український діалог у європейському контексті” виступив головний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки нашого Інституту, доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал.

Один з організаторів конференції, професор Вроцлавського університету Ґжеґож Грицюк (Польща) та Юрій Шаповал (Україна)