МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ В ІТАЛІЇ

25–26 вересня 2023 року у місті Віченца (Італія)  відбулась міжнародна конференція на тему „Російська імперія–СРСР–Російська Федерація: еволюція російського націоналізму і його відносини з Україною та іншими національностями”. Організаторами конференції були Фундація Інститут історії (Віченца), Олімпійська академія (Віченца), Інститут Спротиву та сучасної історії провінції Віченца, Соціокультурний інститут у Віченці, неурядова організація Il Ponte/Міст.

На конференцію були запрошені авторитетні італійські вчені, серед яких Андреа Ґраціозі, Джованна Броджі, Альберто Мазоеро, Сімона Мерло, Нікколо П’янчола та інші. Серед обговорюваних були проблеми радикалізація путінізму, російського націоналізму у Радянському Союзі з 1945 року до його розпаду, еволюція України від пострадянської держави до національної держави у 1991–2022 роках, проблеми Голодомору як політичного інструменту, питання взаємин країн Балтії та Росії після «холодної війни» та багато інших цікавих і важливих проблем.

Єдиним запрошеним на конференцію науковцем з України був головний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки нашого Інституту, доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал. Він виголосив доповідь „Перетворення України на Велике князівство Російське Василя Шульгіна. Невідомий памфлет російського монархіста 1938 року”.

 

Відкриття конференції. (Фото Ю.Шаповала)

 

Юрій Шаповал та один з організаторів конференції, професор Неапольського університету Андреа Ґраціозі