МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ „ГЛОБАЛІЗАЦІЙНІ ВИКЛИКИ: УРЯДУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО”

2627 квітня 2023 р. у Навчально-науковому інституті публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася щорічна Міжнародна науково-практична конференція „Глобалізаційні виклики: урядування майбутнього”.

Під час роботи секції „Публічне управління та громадський сектор: взаємодія задля консолідації українського суспільства”, яку модерувала професор кафедри публічної політики Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор наук з державного управління, професор Тетяна Василевська, виступила головний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки нашого Інституту, доктор історичних наук, професор Тетяна Бевз з темою „Утвердження національної ідентичності та консолідація українського суспільства в умовах війни”.

Виступає Тетяна Бевз

Доповідачка акцентувала на тому, що в умовах війни питання утвердження громадянської та національної ідентичності були закріпленні в Законі України від 13.12.2022 р. „Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності”. Законом вперше в історії незалежної України визначено мету, завдання, принципи, напрями, особливості формування та реалізації державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності як складової забезпечення національної безпеки України. Науковиця навела приклади реалізації положень Закону України в умовах війни.

Під час роботи секції „Публічне управління та громадський сектор: взаємодія задля консолідації українського суспільства”

Значна увага у виступі була приділена таким важливим маркерам ідентичності як мова та історія. Наголошувалося, що національним пріоритетом в освітньо-гуманітарній сфері в умовах війни має стати історія України. Органи державної влади повинні зберігати пам’ять про досвід національної згуртованості у період повномасштабної війни. Завданням громадянського суспільства та держави залишається єдність у свободі та різноманітті, базою якою є національна ідентичність і цінність власної держави.

Активну участь у дискусії взяла головний науковий співробітник відділу політичних інститутів та процесів, доктор політичних наук, професор Марія Кармазіна.

Програма Міжнародної науково-практичної конференції (pdf)