МІЖНАРОДНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ КАНАДСЬКОГО ДОСЛІДНИКА

22 березня відбулася міжнародна онлайн презентація книги канадського дослідника Аліка Гомельського «Єврейсько-українські відносини. ХХ сторіччя», яка побачила світ завдяки київському видавництву «Український пріоритет».

Серед учасників – фахівці з Торонто, Єрусалиму, Києва. В зустрічі взяв участь і виступив з доповіддю головний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал.

Автор книги, зазначали учасники зустрічі, у своїй праці торкається багатьох проблем, прагне відокремити правду від пропагандистських стереотипів. Зокрема, йдеться про оцінки діяльності Симона Петлюри та ганебні спроби зображення його як юдофоба, про підходи до діяльності ОУН та її лідерів, про боротьбу КДБ з єврейськими та українськими націоналістами тощо. У виступах відзначалося, що постійні спроби посіяти конфронтацію у єврейсько-українських взаєминах робилися царською, комуністичною Росією, а нині – путінським режимом.

У своєму виступі Ю. Шаповал проаналізував зміст книги, висловив критичні зауваження та побажання автору, а також – запросив його до творчої співпраці – участі в масштабному видавничому проєкті – серії книг  «Політичні портрети», яка виходить за ініціативи Центру історичної політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України  у Парламентському видавництві.