ПРЕЗИДІЯ НАН УКРАЇНИ СХВАЛИЛА ДОСЛІДНИЦЬКУ РОБОТУ ІНСТИТУТУ

27 грудня 2023 року під головуванням Президента Національної академії наук України академіка Анатолія Загороднього відбулося засідання Президії НАН України.

 

На засіданні Президії НАН України з науковою доповіддю виступив завідувач відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, доктор політичних наук, професор Віктор Котигоренко.

 

Засідання Президії НАН України

Тема доповіді стосувалася одного з аспектів нещодавно опублікованого дослідження науковців відділу про діалектику національно-громадянського та етнічного в сучасному українському соціумі. Акцент було зроблено на виявах цієї діалектики в процесі становлення й розвитку сучасної українській нації та зв’язку відповідної динаміки з особливостями розвитку Української держави та державної політики від початку 1990-х років.

Віктор Котигоренко

Доповідь викликала жваву дискусію. До обговорення долучилися академік, народний депутат України Олександр Копиленко; академік НАН України, академік-секретар Відділення економіки НАН України Елла Лібанова; член-кореспондент НАН України, голова Донецького наукового центру НАН України та МОН України Володимир Устименко; академік, директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України Ярослав Яцків, директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Богомолов та Президент Центру Разумкова, шеф-редактор журналу „Національна безпека і оборона” Юрій Якименко.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Богомолов

Президент Центру Разумкова Юрій Якименко

Президент НАН України Анатолій Загородній, віцепрезидент  НАН України В’ячеслав Кошечко,  віцепрезидент  НАН України Олег Рафальський

За результатами доповіді та її обговорення, на пропозицію Президента НАН України, академіка Анатолія Загороднього, Президія НАН України постановила: наукову роботу Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України у сфері етнополітики схвалити та рекомендувати продовжити розроблення відповідної проблематики у співпраці з іншими науковими установами НАН України з акцентом на підготовці пропозицій та рекомендацій щодо способів і механізмів підвищення ефективності державного етнополітичного менеджменту.