ВЕБІНАР ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА ВЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ

27 червня 2023 року в рамках проєкту „Молодь розмірковує про Голокост та Другу Світову війну” відбувся науково-методичний вебінар (онлайн) для викладачів університетів, вчителів історії та суспільних дисциплін середніх загальноосвітніх закладів України на тему „Вшанування пам’яті про жертви Голокосту сьогодні: ключові теми та потреба змін”.

З лекцією на вебінарі виступив провідний науковий співробітник відділу етнополітології  нашого Інституту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський.

Розмова фокусувалася на змінах у традиційних підходах до вшанування пам’яті жертв Голокосту внаслідок повномасштабної війни росії проти України.

Виступає Анатолій Подольський

Особливу увагу лектор приділив обговоренню нових комеморативних тенденцій. А. Подольський запропонував аудиторії для дискусії наступні питання.

  • Як змінюється наш словник?
  • Які теми набувають особливої ваги та актуальності?
  • Яким чином ідентифікувати нові маніпуляції чи застарілі кліше та відмовитися від них?
  • Які форми пам’ятних заходів мають змінитися та як саме?

Під час роботи вебінару

35 учасників вебінару –  науковці, викладачі, вчителі, громадські діячі з 13 областей України – долучилися до дискусії та взяли активну участь в обговоренні запропонованих питань.

Вебінар було проведено з ініціативи Громадського об’єднання Київський освітній „Простір толерантності” у партнерстві з Українським центром вивчення історії Голокосту та за підтримки німецької фундації „Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє”.

 Відеозапис вебінару