Відрядження до Парижа
Головний науковий співробітник нашого Інституту, професор, доктор історичних наук Юрій Шаповал на запрошення Національного інституту східних мов і цивілізацій (Institut National des Langues et Civilisations Orientales, скорочено INALCO) перебував в Парижі.
Ю. Шаповал біля будинку INALCO
Тут відбувся міжнародний колоквіум на тему “Голодомор: свідки великого голоду в Україні у 1932-1933 роках”. Колоквіум було організовано за сприяння Посольства України у Франції, а тому на відкритті цієї наукової акції за участі дослідників з Ватикану, Великобританії, Канади, Франції, України був присутній і виступив посол України у Франції Олег Шамшур. Учасників привітала Президент INALCO Мануель Франк
Зліва направо: Співробітниця INALCO, координатор колоквіуму Ірина Дмитришин, Олег Шамшур, Мануель Франк.
В рамках коловіуму в Українському культурному центрі при Посольстві України у Франції відбувся показ документального фільму “Джеймс Мейс. Траєкторія долі”. У створенні фільму, який супроводжувався французькими субтитрами і зібрав чимало глядачів, в якості співавтора сценарію і ведучого брав участь Юрій Шаповал.
Юрій Шаповал і Олег Шамшур біля будинку Посольства України у Франції
На запрошення професора Алена Блюма, який неодноразово бував і виступав в нашому Інституті, Юрій Шаповал зробив доповідь у Центрі російських, радянських і пострадянських досліджень. Йшлося про 22-річну співпрацю польських і українських дослідників з підготовки видавничої серії “Україна та Польща у 1930-40-х роках ХХ століття. Невідомі документи з архівів спецслужб”. На доповіді, яка викликала інтерес і численні запитання, були присутні також російські дослідники.
Професор Ален Блюм
Ще один виступ Юрій Шаповал мав в Університеті Сорбонни (Париж-1), що знаходиться неподалік від Пантеону і з якого 50 років, у 1968-му, розпочалися знамениті студентські протести
На запрошення професора Франсуа Ксав’є Нерара, викладача і відомого дослідника, Юрій Шаповал зробив доповідь про історію України доби комуністичного тоталітаризму.
Перед початком семінару
Доповідь викликала інтерес і стимулювала запитання студентів.
Юрій Шаповал і Франсуа Ксав’є Нерар після закінчення семінару