Пастки інституційної спроможності у системі державної влади в Україні

Пастки інституційної спроможності у системі державної влади в Україні

Пастки інституційної спроможності у системі державної влади в Україні. Аналітична доповідь / кол. авт.: Галина Зеленько (кер., наук. ред.) та ін. — Київ : ІПіЕнД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2025. — 64 с.

Аналітична доповідь присвячена огляду інституційної спроможності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні. За результатами дослідження, використовуючи численні індекси та індикатори, аналізу законодавства, даних соціологічних опитувань і статистичних даних, авторами сформульовано «пастки інституційної спроможності» у системі державної влади в Україні, які спричиняють недосформованість системи стримувань і противаг і, як наслідок, деградацію інституту політичної відповідальності, соціальних ліфтів, не сприяють посилення довіри до держави з боку суспільства.

Розрахована на політиків, науковців у галузі державного управління, політології, права та соціології; державних службовців та представників місцевого самоврядування, зацікавлених у підвищенні ефективності управління; експертів та аналітиків, які займаються реформами державної служби, студентів та аспірантів, усіх, хто цікавиться проблематикою розвитку органів влади в Україні.

ЗМІСТ

І. Інститут президентства у системі влади і державного правління України.

II. Парламент України у системі стримувань і противаг

III. Формування інституційної спроможності урядів в Україні

IV. Виконавча вертикаль влади у системі стримувань і противаг

V. Обласні та районні ради: ступінь впливовості у забезпеченні спільних інтересів територіальних громад

VI. Вплив реформи децентралізації на інституційну спроможність держави

VII. Органи судової влади та їх роль у інституційній спроможності держави

VIII. Роль конкурентної політики у забезпеченні інституційної спроможності держави

Завантажити повну версію