Суспільно-політична активність та історична пам’ять єврейської спільноти в контексті євроінтеграції України

Суспільно-політична активність та історична пам’ять єврейської спільноти в контексті євроінтеграції України

Суспільно-політична активність та історична пам’ять єврейської спільноти в контексті євроінтеграції України. Київ : ІПіЕнД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2020. 280 с.
ISBN 978-966-02-9334-2

Пропонована колективна наукова праця розглядає проблематику суспільно-політичної активності й історичної пам’яті єврейської спільноти в контексті євроінтеграції України. В роботі досліджуються впливи історичної пам’яті на формування політичної і культурної ідентичності євреїв України, роль і внесок єврейської громади в європейський розвиток країни. Колективна монографія розрахована на політологів, істориків, студентів гуманітарних спеціальностей, усіх, хто цікавиться дослідженнями в царині української юдаїки та сучасним розвитком політичного, соціального, релігійного і культурного життя єврейської громади України.

Завантажити повну версію

ЗМІСТ

Передмова (М. Михальченко)

ЧАСТИНА I.

1.1. Сучасний досвід політики урядів держав Європейського Союзу з «єврейського питання» та його значення для євроінтеграції України (О. Козерод)

1.2. Голодомор, Голокост і геноцид ромів у політиці пам’яті України (М. Гон)

1.3. Історична пам’ять про долю українських євреїв у добу Другої світової війни: сучасні суспільно-політичні та історіографічні тенденції і перспективи (А. Подольский)

ЧАСТИНА II.

2.1. Протидія антисемітизму в контексті миробудівництва в Україні (Р. Губань)

2.2. Пам’ять та Інший: спроба деконструкції (О. Воронюк)

2.3. Геопоетика місця пам’яті (проблематика «своїх» і «чужих» на локальних прикладах українсько-єврейських взаємин Східної Галичини) (І. Монолатій)

2.4. Роль учення про історія єврейського народу у формуванні політичної доктрини засновника руху «Толдот Аарон» (І. Туров)

ЧАСТИНА III.

3.1. Пам’ять про жертв Голокосту як один з чинників національної ідентичності єврейської спільноти України (на прикладі міжнародного меморіального проєкту «Захистимо пам’ять») (А. Подольський)

3.2. Війна пам’яті в часи війни: відзначення перемоги над нацизмом після Революції Гідності (Т. Пастушенко)

3.3. Політика пам’яті України й Польщі щодо жертв Голокосту: особливості реалізації (Н. Івчик)

Післямова (О. Козерод)