Балабан Ростислав Валерійович

Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України https://ipiend.gov.ua/wp-content/uploads/2018/06/cropped-logo-1.png https://uk.wikipedia.org/wiki/Інститут_політичних_і_етнонаціональних_досліджень_імені_І._Ф._Кураса_НАН_України 01011, Київ - 11, вул. Генерала Алмазова, 8 Тел.: 285-65-61

Провідний науковий співробітник відділу теоретичних та прикладних проблем політології, кандидат політичних наук.

Народився в м. Києві 20 листопада 1972 року в сім’ї медиків.

У 1994 році з відзнакою закінчив історичний факультет Київського державного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.  У 1994–1998 рр.  в Академії праці і соціальних відносин викладав курс «Політологія».

У 1995–1998 рр. навчався в аспірантурі Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України. У 1999 році захистив дисертацію на тему «Розвиток виборчої системи України» та здобув науковий ступінь кандидата політичних наук.

У 2005 році проходив стажування за програмою «Розвиток демократії» в Раді Європи та в Європейському суді з прав людини. (м. Страсбург).

Роботу в Інституті суміщав з викладацькою – протягом 2011 року викладав курс в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Бере участь у роботі всеукраїнських та міжнародних науково-практичних заходах. У 2012 році був учасником Міжнародної конференції «Схід – Схід: партнерство без кордонів» (м. Бішкек, Киргизстан; м. Алмати, Казахстан).

Входив до складу редколегії журналу Асоціації молодих українських політологів і політиків «Нова політика».

Є автором понад 50 наукових праць, співавтором двох монографій. Як політичний експерт бере участь в суспільно-політичних програмах українського телебачення.

Коло наукових інтересів: виборчий процес; електоральні настрої; протестна демократія, політична участь.

Профіль в реєстрі науковців України

Профіль науковця в  Google Scholar

Профіль ORCID