БАБИН ЯР В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ: ЯК ПОДОЛАТИ РАДЯНСЬКУ СПАДЩИНУ БАЙДУЖОСТІ
Наприкінці вересня 2024 року, коли в Україні відзначали 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру, провідний науковий співробітник відділу етнополітології нашого Інституту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив на каналі „Суспільне. Культура”, в рамках проєкту „За своїми по суті” і докладно розповів про жахливі події нацистської окупації столиці України (1941–1943 рр.), тотальне вбивство німецькими окупантами київських євреїв, а також про інші жертви нацистських злочинів у Бабиному Яру. У виступі було приділено також увагу питанням збереження пам’яті про жертви Бабиного Яру в сучасній Україні, під час російської війни та агресії проти нашої країни.
Виступає Анатолій Подольський
Разом з А. Подольським учасницею програми та дискусії була Роза Тапанова, директорка Національного історико-культурного заповідника „Бабин Яр”. Ведучою програми була відома українська журналістка Ліза Цареградська.
Виступає Роза Тапанова
Загалом дискусія відбувалася навколо складних питань про пам’ять та осмислення однієї з найбільших трагедій в історії України – масові розстріли в Бабиному Яру. Чи є це лише єврейською трагедією, чи спільним болем для всього народу? Яка роль держави у вшануванні цієї пам’яті? Як подолати радянську спадщину байдужості й створити стратегію національної пам’яті?