КЛЮЧОВА ДОПОВІДЬ НА МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ В САППОРО

8 лютого провідний науковий співробітник відділу політичної культури та ідеології Микола Рябчук виступив з ключовою доповіддю на відкритті міжнародної конференції „Війна Росії проти України та криза в Євразії – виклики для гуманітарних наук” у Саппоро, в Славістичному дослідницькому центрі Університету Хоккайдо.

У своїй презентації „Картографування “нації нізвідки”: Імперське знання та виклики деколонізації” він дослідив причини тривалої невидимості та фактичної відсутності України на ментальних мапах міжнародних науковців, політиків та широкої громадськості. Це незнання, на думку українського вченого, значною мірою було наслідком специфічної політики Російської (а згодом і Радянської) імперії, спрямованої на замовчування та маргіналізацію підкорених народів, зокрема України.

Микола  Рябчук

Імперія розробила низку специфічних наративів („імперське знання”) про себе та свої колонії, щоб легітимізувати панування над ними. Широке некритичне засвоєння цих наративів великою мірою посприяло сьогоднішній російській агресії проти України та внеможливило ефективну і своєчасну відповідь на неї на попередніх етапах. Деконструкція цих наративів, на думку доповідача, є першочерговим завданням сучасної інтелектуальної спільноти в рамках реалізації ширшої деколоніальної програми.

Учасники конференції