КРУГЛИЙ СТІЛ З ПИТАНЬ ПОЛІТИЧНОЇ ОСВІТИ У ЦЕНТРІ РАЗУМКОВА

28 травня 2025 року в Центрі Разумкова відбувся круглий стіл на тему «Механізми політичної освіти ветеранів війни як шлях підвищення демократичної стійкості України». Захід зібрав представників наукової спільноти, громадянського суспільства, органів державної влади, освітніх установ та міжнародних організацій.
Питання, винесені на обговорення:
- завдання політичної освіти ветеранів;
- зміст, форми та методи політичної освіти;
- суб’єкти, які здійснюють політичну освіту ветеранів.
Участь у заході взяли: Президент Центру Разумкова Юрій Якименко, директор військових програм Центру Микола Сунгуровський, експерти Центру — Олексій Мельник і Михайло Міщенко, представники Міністерства освіти і науки України, незалежні науковці та члени Асоціації політичних наук України. Також до дискусії онлайн долучилися представники Офісу Президента, Національного інституту стратегічних досліджень, ветеранських організацій, університетів, а також Фондів Ганнса Зайделя і Конрада Аденауера.
Серед запрошених спікерів також представники ІПіЕнД ім. І. Кураса НАН України – доктор політичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Галина Зеленько та кандидат політичних наук, провідний науковий співробітник відділу політичних інститутів і процесів Ростислав Балабан.
У вітальному слові президент Центру Разумкова Юрій Якименко наголосив на необхідності переходу від аналізу запитів до впровадження системних механізмів політичної освіти ветеранів. Представлена Базова програма неформальної політичної освіти ветеранів є спробою створити платформу для формування політичних компетентностей з урахуванням їхніх освітніх і кар’єрних потреб.
Галина Зеленько поінформувала про доцільність залучення Асоціації політичних наук України надати кадрову підтримку проєкту, яка включає понад 300 викладачів-членів Асоціації з 15 регіональних осередків університетів. Ростислав Балабан акцентував увагу на потребі створення гнучкої мережевої структури політичної освіти, здатної швидко реагувати на виклики. Він підкреслив важливість не лише знань, а й формування практичних політичних компетентностей ветеранів на місцевому рівні. Захід став важливим етапом у просуванні теми політичної освіти ветеранів як частини ширшої стратегії зміцнення демократичної стійкості України та складовою співпраці Інституту та Центру Разумкова.