ЛЕКЦІЇ СПІВРОБІТНИКА ІНСТИТУТУ У ЯПОНСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТАХ

Протягом листопада – грудня 2023 року провідний науковий працівник відділу політичної культури та ідеології Микола Рябчук прочитав кілька лекцій у провідних японських університетах за підтримки програми для гостьових дослідників університету Хоккайдо. 26 листопада він виступив в університеті Гакуїн у Кобе із лекцією „Отруйна магія “імперського знання”» та виклики деколонізації”, окресливши в ній механізми поширення російських імперських наративів у світі і наголосивши конечну потребу їхньої деконструкції.

Лекція 30 листопада в університеті Кейо (токійський кампус), була своєрідним підсумком попередніх досліджень науковця, висвітлених зокрема у статті „”Гуртування довкола прапора”: громадянська ідентичність як чинник суспільно-політичної консолідації в умовах війни”, доповнених новими даними та спостереженнями.

Микола Рябчук під час лекції в Токійському університеті

Виступ 2 грудня у Токійському університеті, був присвячений становищу української літератури й культури під час війни, їхнім утратам, здобуткам та інституційним змінам.

Микола Рябчук з викладачами та аспірантами університету Гакуїн у Кобе 

Кожна лекція-доповідь супроводжувалася публічною дискусією – запитаннями та  відповідями, які сумарно оприявнювали, з одного боку, все ще слабку обізнаність японських студентів з Україною, з другого боку, – значний інтерес і глибоку емпатію молодих японців до України, яка боронить свою незалежність.