МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ „ДЕПОРТАЦІЇ У РАДЯНСЬКОМУ СОЮЗІ: ІСТОРІЯ, ТРАВМА І ПАМʼЯТЬ”

Міжнародна наукова конференція під назвою „Депортації у Радянському Союзі: історія, травма і памʼять”  відбулася 6 червня 2024 року у Варшаві (Польща). Її організаторами були Інститут політичних наук Польської академії наук і Центр діалогу імені Юліуша Мєрошевського.

Директори цих установ професор Ґжеґож Мотика і доктор політичних наук Ернест Вицішкевич привітали учасників і підкреслили важливість продовження дослідження болючих проблем минулого, які в сучасній Росії замовчуються.

Крім польських і українських науковців для участі в конференції були запрошені дослідники з Латвії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Молдови, Узбекистану, Киргизії, а також напевно найавторитетніший дослідник радянських депортацій Павєл Полян, який нині мешкає в Німеччині.

Конференція відкрилась вступною доповіддю професора Войцеха Матерського, який проаналізував історію виникнення і здійснення депортацій у європейських та інших країнах. На трьох засіданнях були обговорені питання, повʼязані з депортаціями Центральній і Східній Європі, на Кавказі. Йшлося також про Центральну Азію як місце, де знаходились депортовані.

Під час роботи конференції (Фото Ю. Шаповала)

В рамках конференції було організовано дискусію щодо малодосліджених аспектів депортацій. В цій дискусії взяв участь головний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки нашого Інституту, доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал.

Дискусія щодо малодосліджених аспектів депортацій
Зліва направо:професор Ґжеґож Грицюк (Польща), професор Грануш Харатʼян (Вірменія), професор Зіябек Кабульдінов (Казахстан), Павєл Полян (Німеччина), Юрій Шаповал (Україна)