МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ „ЄВРОАТЛАНТИЧНА БЕЗПЕКА І ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ”

18–20 травня 2022 року в онлайн-форматі відбулася IV Міжнародна наукова конференція „Євроатлантична безпека і політика Російської Федерації”, організована Інститутом наук безпеки Університету Яна Кохановського (Польща), Центром підвищення оборонної освіти НАТО–DEEP (Бельгія) та Центром аналізу європейської політики у Вашингтоні (США).

У конференції взяла участь завідувачка відділу політичних інститутів і процесів нашого Інституту, доктор політичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Галина Зеленько.

Галина Зеленько

 У своїй доповіді Г. Зеленько обґрунтувала безпідставність звинувачень Росії на адресу України в нацизмі та у тому, що у Києві править „хунта”. Вона наголосила, що вперше в історії України Президент України, яким у 2019 р. став В. Зеленський, був обраний 74% громадян при явці в майже 70%. Законність виборів визнали всі спостерігачі, як від урядів країн світу, так і від авторитетних міжнародних організацій.

Щодо звинувачень у нацизмі, то Г. Зеленько звернула увагу учасників, що в умовах військової агресії сплеск націоналізму є цілком природною реакцією суспільства. Водночас ідеологічні націоналістичні сили в Україні завжди мали примарні парламентські перспективи. Націоналістичні партії (насамперед відомий „Правий сектор”) на парламентських виборах 2014 року отримали менше ніж 2% голосів виборців. За результатами парламентських виборів 2019 року націоналістичні партії „Свобода”, „Правий сектор”, „Національний корпус”, „Демократична сокира” разом набрали лише близько 3% голосів. Тому не варто плутати націоналізм з патріотизмом, який дійсно є характерною ознакою сучасного українського суспільства, патріотизму, без якого Україна змогла б протидіяти російській воєнній агресії.