МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ „ГЛОБАЛІЗАЦІЙНІ ВИКЛИКИ: УРЯДУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО”

У Навчально-науковому інституті публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка 24 квітня 2024 року відбулася щорічна Міжнародна науково-практична конференція Глобалізаційні виклики: урядування майбутнього.

Під час роботи секції „Антикризове публічне управління в Україні в умовах глобалізаційних викликів”, яку модерувала професор кафедри публічної політики Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор наук з державного управління, професор Тетяна Василевська, виступила головний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки нашого Інституту, доктор історичних наук, професор Тетяна Бевз з темою „Солідарність як чинник публічного управління в умовах війни”.

Тетяна Бевз

Доповідачка акцентувала на тому, що солідарність є функцією суспільств, оскільки суспільства, по-перше, прагнуть підтримувати солідарність, а по-друге, збереження солідарності сприяє стійкості суспільств. Політична солідарність відіграє ключову функціональну роль у стійкості державного устрою в умовах війни. Солідарність необхідна для функціонування політичних інституцій.

Публічне управління в умовах війни виявляється особливо важливим та складним завданням. Війна створила низку специфічних викликів для публічного управління, включаючи екстрену потребу в прийнятті швидких та ефективних рішень, координації дій різних владних структур та громадських організацій, забезпечення безпеки та гуманітарної допомоги населенню та збереження нормального функціонування політичної, соціально-економічних та культурної систем.

У військових умовах солідарність може мати важливий вплив на сприйняття влади та прийняття владою рішень. У цьому контексті було розглянуто та проаналізовано кілька ключових аспектів: 1) зміцнення довіри до влади; 2) підвищення легітимності інститутів влади; 3) забезпечення спільної відповідальності влади та суспільства; 4) підтримка владних заходів; 5) відчуття солідарності з воїнами.

Підсумовуючи, доповідачка наголосила, що солідарність і публічне управління взаємопов’язані, оскільки ефективне управління може сприяти створенню умов для розвитку солідарності в суспільстві, а солідарність може служити основою для формулювання та реалізації ефективної політики та програм уряду.

Програма конференції