МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ „СОЦІАЛЬНА СТІЙКІСТЬ ТА СОЛІДАРНІСТЬ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ДОСВІД УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ”

21-22 березня 2025 р. у Києві на базі Інституту соціології НАН України за підтримки фонду Стефана Баторія (Польща) відбулася міжнародна науково-практична конференція „Соціальна стійкість та солідарність під час війни: досвід України та Польщі”.
Участь у конференції взяли науковці Інституту соціології НАН України, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Університету соціальних та гуманітарних наук у Варшаві, Варшавського університету, Ягеллонського університету, Університету Фрібурга (Швейцарія) та Лондонської школи економіки.
Тема соціальної стійкості та солідарності України та Польщі має багато спільних і особливих досвідів українського і польського суспільств, починаючи від епохи поставторитарних революцій і уроків польського руху „Солідарності” до сучасних драматичних обставин війни, в якій Україна захищає свою незалежність і ідентичність проти російських загарбників. В цій війні Польща як країна-сусідка демонструє багато прикладів справжньої соціальної та політичної солідарності щодо України, підтримуючи соціальну стійкість нашої країни і також формуючи свій національний мобілізаційний досвід.
Під час конференції
Від Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса НАН України з доповіддю-презентацією „Вплив конституційної моделі організації влади на функціональність політичних інститутів (на прикладі України та Польщі)” виступила завідувачка відділу політичних інститутів та процесів, д. політ. н., професор, член-кореспондент НАН України Галина Зеленько. У своїй доповіді вона показала „взаємозалежність між характером процесуальних норм і ефективністю телеологічних конституцій у двох країнах”.