МІЖНАРОДНИЙ ВЕБІНАР В УКРАЇНСЬКОМУ ДОСЛІДНИЦЬКОМУ ІНСТИТУТІ ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

26 квітня 2024 року в Українському дослідницькому інституті Гарвардського університету  (Ukrainian Research Institute Harvard University) відбувся міжнародний вебінар на тему „Останній радянський голод 1946/47: масова смертність в Україні, Молдавії і Росії у повоєнний період”. Серед учасників заходу – відомі науковці –  професори Григорій Грабович, Оля Гнатюк, Роман Шпорлюк та інші.

Модерував зібрання директор Українського інституту, професор Сергій Плохій. Близько 100 зацікавлених осіб записалися попередньо для того, щоб взяти участь у вебінарі в режимі онлайн.

Український дослідницький інститут Гарвардського університету
(Фото Ю. Шаповала)

На вебінарі були представлені та обговорені результати трирічної роботи групи науковців з дослідження „забутого” до горбачовської „перебудови” трагічного епізоду радянської історії. Серед учасників цієї групи – головний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки нашого Інституту, доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал. Він зробив доповідь про малознані політичні аспекти історії голоду 1946-1947 років. Ще дві доповіді на засіданні цієї групи вебінару виголосили професори Філіп Славескі (Австралія) і Гіроакі Куромія (США).

Юрій Шаповал, Сергій Плохій, Філіп Славескі

Під час засідання
( Зліва направо: Гіроакі Куромія, Сергій Плохій, Філіп Славескі, Юрій Шаповал)