НАН УКРАЇНИ ВИХОДИТЬ ЗІ СКЛАДУ МІЖНАРОДНОЇ АСОЦІАЦІЇ АКАДЕМІЙ НАУК

17 березня 2022 року на засіданні Президії НАН України було розглянуто та схвалено звернення НАН України до керівництва Міжнародної асоціації академій наук (МААН) із закликом чітко висловити свою позицію і засудити нічим не спровоковану військову агресію Російської Федерації проти України.

У своїй відповіді МААН фактично дистанціювалася від будь-якого засудження дій російського агресора. Асоціація ніяк не відреагувала на бомбардування мирних міст та руйнування цивільної, зокрема наукової, інфраструктури, не виказала жодної підтримки на адресу Національної академії наук України, наших громадян та нашої держави. Така позиція МААН докорінно відрізняється від позиції величезної кількості міжнародних наукових організацій, об’єднань, дослідницьких центрів, зарубіжних академій наук, окремих учених та просто людей доброї волі, які засудили російську військову агресію проти мирної країни й висловили свою підтримку Національній академії наук України та всьому українському народу.

З огляду на це, Президія НАН України ухвалила рішення про вихід Національної академії наук України зі складу Міжнародної асоціації академій наук.