НАУКОВА ДИСКУСІЯ „ФАЛЬСИФІКАЦІЯ ІСТОРІЇ І РОСІЙСЬКЕ ВТОРГНЕННЯ В УКРАЇНУ”

За ініціативи французької науково-освітньої інституції Меморіал Шоа (Memorial de la Shoah, Париж) у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту проведено відкриту наукову дискусію з приводу російської воєнної агресії проти України. Участь у заході взяли культурологи, політологи, історики. Зокрема Анн Добентон, Ален Блум, Філіп Буккара та Анатолій Подольський.

Під час дискусії йшлося про масштаби злочину проти українського народу, жахіття сучасної війни. Учасники намагались проаналізувати можливі наслідки військової агресії імперської злочинної диктатури проти демократичної України, спрогнозувати майбутнє вільної, європейської України.

Під час наукової дискусії

Участь в дискусії взяв провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, кандидат історичних наук Анатолій Подольський. У своєму виступі він зокрема наголосив, що, починаючи з 2014 року, антиукраїнська пропаганда путінського режиму будувалась на брутальній брехні щодо загрози російськомовному населенню в Україні. Разом з тим, наголосив науковець, з початком повномасштабного вторгнення російських окупантів на українську землю першими жертвами путінської агресії стали російськомовні мешканці Харкова, Сум, Охтирки, Маріуполя, Чернігова та інших міст і селищ України. Сьогодні вже очевидно, що російська агресія проти України має характер військового злочину, злочину проти людяності.

Відеозапис дискусії