НАУКОВЦІ ІНСТИТУТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЩОРІЧНІЙ ГЕНЕРАЛЬНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ ECPR
12–15 серпня 2024 року в Університетському коледжі Дубліна (University College Dublin (Ірландія) відбулася щорічна Генеральна конференція Європейського консорціуму політичних досліджень (ECPR).
Щорічна Генеральна конференція ECPR є значною науковою подією, спрямованою на розвиток досліджень у всіх напрямах політичної науки. Завдяки широкому охопленню та інклюзивному підходу, вона надає можливість науковцям з різних континентів і країн зібратися разом та представити й обговорити результати їхньої дослідницької роботи.
Європейський консорціум політичних досліджень (ECPR) є незалежною науковою асоціацією, заснованою в 1970 році. Ініціаторами створення Консорціуму були Жан Блондель і Стейн Роккан. Спільно з Пітером де Яносі з Фонду Форда та іншими європейськими науковцями, вони розробили й утілили концепцію „Європейського консорціуму з розвитку політичної науки” (European Consortium for the Promotion of Political Science). Засновниками ECPR виступили дванадцять європейських університетів. Нині ECPR налічує 350 інституційних членів з майже 50 країн світу. До складу організації входять провідні університети, десятки тисяч науковців, студентів, які займаються дослідженнями та викладанням політичних наук.
Генеральна конференція ECPR 2024 року, зібрала понад 2500 учасників у University College Dublin (Ірландія) та на онлайн-платформі Генеральної конференції ECPR. Цього року працювала 61 секція та близько 500 панелей, на яких обговорювалися найактуальніші проблеми політичної науки.
Другий рік поспіль учасником Генеральної конференції ECPR є Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України.
Цього року дослідження науковців Інституту представлені на секції „Міжнародна міграція: політичні стратегії та політичний процес”. Модерували роботу панелі „Захист та інтеграція, або повернення до країни походження нових хвиль біженців: ризики та можливості” вчені відділу етнополітології нашого Інституту: Анастасія Дегтеренко – провідний науковий співробітник, кандидат політичних наук, доцент (голова панелі), Олексій Ляшенко – науковий співробітник, кандидат історичних наук (співголова панелі), Людмила Мазука – старший науковий співробітник, кандидат історичних наук (модераторка дискусій) та Олег Калакура – головний науковий співробітник, доктор політичних наук, професор (модератор дискусій).
Панель „Захист та інтеграція, або повернення до країни походження нових хвиль біженців: ризики та можливості” відбулася 13 серпня онлайн на платформі Генеральної конференції ECPR в Університетському коледжі Дубліна.
Від Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України були представлені такі доповіді:
- „Культурний сегмент збереження ідентичності українських біженців від війни в етнополітиці України”, доповідач – Олег Калакура;
- „Захист та інклюзія нових хвиль біженців від війни: ризики та можливості”, доповідач – Анастасія Дегтеренко;
- „Державний устрій та етнополітична стійкість України: історична ретроспектива та політичні наслідки”, доповідач – Олексій Ляшенко;
- „Асиміляція чи повернення: як забезпечити дітям свободу вибору”, доповідач – Людмила Мазука.
В березні 2024 року ECPR запросив міжнародну наукову спільноту до обговорення проблем міжнародної міграції в Університеті Люнебургу (Німеччина). Для роботи спільної сесії семінарів 25–28 березня 2024 року було запрошено 450 науковців з різних країн.
Під час роботи семінару „Привабливі держави, бажані мігранти: вивчення політики сприяння імміграції” в рамках спільної сесії семінарів ECPR в Університеті Люнебургу в Німеччині з 25 по 28 березня 2024 року було презентовано наукове дослідження провідної наукової співробітниці Інституту, кандидата політичних наук, доцента Анастасії Дегтеренко „Українські «бажані» іммігранти, на яких спрямована державна підтримка в ЄС: ризики, можливості та перспективи”. Дослідження було проведено в рамках наукового спільного проєкту та за фінансової підтримки