„ОБМІН КРАЩИМИ ПРАКТИКАМИ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМУНІКАЦІЇ ТА РОБОТИ З МОЛОДДЮ У НАЦІОНАЛЬНИХ АСОЦІАЦІЯХ”: РЕГІОНАЛЬНИЙ ДІАЛОГ IPSA

14 червня 2024 р. відбувся черговий регіональний онлайн-діалог Міжнародної асоціації політичної науки (IPSA) на тему „Обмін кращими практиками професійної комунікації та роботи з молоддю у національних асоціаціях”.

На заході виступив Президент IPSA професор Пабло Оньяте. Він нагадав про рішення IPSA від квітня 2020 р. щодо заснування формату віртуальних зустрічей задля налагодження зв’язку з колективними членами IPSA, обміну досвіду та обговорення регіональних проблем на рівні президентів та/або віцепрезидентів (виконавчих директорів/генеральних секретарів) колективних членів.

Наразі участь у таких регіональних групах беруть участь 58 національних асоціацій. Участь Російської Асоціації політичної науки у всіх заходах IPSA призупинена на невизначений термін у звʼязку з російською військовою агресією проти України. Регіональні групи нараховують максимум 17 учасників, що уможливлює оптимальне спілкування та обмін думками. З 2023 р. регіональні семінари-діалоги стали регулярним підкомітетом IPSA, який у 2023–2025 рр. очолює Емілія Палонен (Президентка асоціації політичних наук Фінляндії).

У ході регіонального діалогу у складі другої групи, куди входить АПНУ, взяли участь керівники національних асоціацій Бельгії, Хорватії,  Данії, Фінляндії, Грузії, Угорщини, Італії, Польщі, Сербії, Словаччини, Швейцарії, Туреччини, Великої Британії та Регіональна (Північна) асоціація політичних наук.

Під час заходу обговорювалися методи залучення молоді до діяльності національних асоціацій; публікаційна активність національних асоціацій; практики поширення інформації та діяльність асоціацій щодо оцифрування, викладення матеріалів у відкритий доступ (це є тенденцією останніх років); видання інформаційних бюлетенів; діяльність через соціальні мережі та створення тематичних сторінок у соціальних мережах; роль аудіовізуальної комунікації у національних асоціаціях.

Під час засідання

Від Асоціації політичних наук України участь у науковому заході взяла перший віцепрезидент АПНУ, завідувачка відділу політичних інститутів і процесів, професор Галина Зеленько. Вона поінформувала колег про новини АПНУ, зокрема про черговий зʼїзд АПНУ, який відбувся у січні 2024 р., про проблеми в діяльності асоціації, зумовлені повномасштабним російським воєнним вторгненням, про оновлення членства в Асоціації та про форми роботи, які запроваджує асоціація після оновлення. Це стосується розробки сайту асоціації, створення бази даних експертів-політологів, наукових досліджень під егідою АПНУ, проведення спільних з університетами та дослідницькими установами наукових заходів, публікаційної активності, розвитку діяльності у соціальних мережах.

Наступний раунд регіональних діалогів IPSA відбудеться у січні 2025 р.