„ПАМ’ЯТЬ ПРО МИНУЛЕ – ЦЕ ЗБРОЯ СЬОГОДЕННЯ ПРОТИ АГРЕСОРА” (ДО 82-РІЧНИЦІ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ)

29 вересня 2023 року до 82-х роковин трагедії Бабиного Яру в ефірі Радіо Культура виступив провідний науковий співробітник нашого Інституту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський. Говорили про цю трагедію та вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру та жертв Другої світової війни, про нинішню російську воєнну агресію та війну проти України.

Анатолій Подольський у студії Радіо Культура

В інтерв’ю науковця було наголошено: „…можемо згадати 32 роки суверенності України й часи, що передували українські Незалежності. По-перше, в Україні під комуністичною владою нічого не можна було зробити. В Києві жили багато родин, для яких Бабин Яр був цвинтарем. Там лежали їхні близькі, там лежали їхні батьки, сестри, брати. Я знав багато таких родин. Ці люди пішли з життя, так і не відвідавши жодного разу Бабин Яр. Тільки після здобуття Україною незалежності ці офіційні дні пам’яті стали можливими. І в різні роки відбувалася пам’ятна хода – від Лук’янівки до Сирця. Зараз, поки ми не перемогли ворога і не настав мир, важливо, щоб люди були в безпеці. Тож я вважаю, що  спільна міжрелігійна молитва до 82-х роковин розстрілів у Бабиному Яру – це правильно. А після перемоги можна буде говорити про інші форми вшанування”.

29 вересня 2023 року втретє поспіль на меморіальних теренах Бабиного Яру було проведено спільну міжрелігійну молитву. Організаторами такого заходу виступили Український інститут національної пам’яті разом із Національним історико-меморіальним заповідником „Бабин Яр” і Державною службою з етнополітики та свободи совісті.

Під час війни, яка триває нині, важливо берегти пам’ять. Це моторошно, це біда, але російський ворог роками робив усе можливе, щоб нас знищити, тож збереження пам’яті про ті події сьогодні – це, зокрема, й наша зброя проти російського агресора.

Аудіозапис інтерв’ю