ЩОРІЧНА ВАРШАВСЬКА СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

ХХ щорічна Варшавська східноєвропейська конференція (WEEC) з загальною темою „Як протидіяти Росії: український опір і західна спільнота” відбулася 1–3 липня у Центрі східноєвропейських досліджень Варшавського університету.

Провідний науковий співробітник відділу політичної культури та ідеології Микола Рябчук, який є також членом програмної ради WEEC, виступив модератором на одній із дискусійних панелей, присвяченій протидії російській дезінформації й пропаганді („Мас-медіа під тиском”) та взяв участь у підсумковій подіумній дискусії „Майбутнє України: стійкість, стабільність, європейська інтеграція”.

З-поміж усіх незліченних проблем, які Україна повинна розв’язати для успішної відбудови та подальшого розвитку, головною, на думку вченого, є нерозв’язана досі проблема правової держави – суворого дотримання законів і процедур і відмови від свавільного й вибіркового застосування права, до якого тою чи тою мірою були схильні всі українські уряди. Без розв’язання цієї ключової проблеми, наголосив науковець, неможливо розв’язати всі інші. Адже від якості судових, правоохоронних та антикорупційних органів залежить не лише економічний розвиток, зокрема інвестиції; від цього залежить також довіра громадян до держави, до інституцій, а відтак і соціальна стабільність та стійкість стосовно зовнішніх пропагандистських маніпуляцій.

Під час дискусії

Програма заходу