СПІВРОБІТНИК ІНСТИТУТУ – ЧЛЕН РАДИ АРАБСЬКИХ І МУСУЛЬМАНСЬКИХ УЧЕНИХ УКРАЇНИ

11 вересня 2024 р. у Києві в агенції Укрінформ відбулася презентація новозаснованої Ради арабських і мусульманських учених України (مجلس العلماء العرب والمسلمين في أوكرانيا). У заході взяв участь член цієї організації доктор історичних наук, провідний науковий співробітник відділу політичної культури та ідеології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України Павло Гай-Нижник.

Головою Ради є Рашидов Сейфулла Фейзуллайович (кандидат філософських наук, доктор педагогічних наук, професор, професор Ізмаїльського державного гуманітарного університету), заступниками: шейх Абу Алруб Емад (доктор філософії з релігієзнавства, голова Українського центру діалогу та комунікації, голова Українсько-Арабської Ділової Ради) та Туранли Фергад Гардашкан Оглу (доктор історичних наук, професор, професор кафедри загального і слов’янського мовознавства факультету гуманітарних наук Національного університету „Києво-Могилянська академія”).

Рада арабських і мусульманських учених України / مجلس العلماء العرب والمسلمين في أوكرانيا – це неприбуткова громадська організація, яка має на меті об’єднання зусиль та координацію діяльності арабських і мусульманських учених України щодо сприяння рішенню актуальних проблем в галузях культури, освіти та науки; сприяння розвитку науково-культурних взаємовідносин учених України з вченими арабо-мусульманського світу; пожвавлення і надання нового імпульсу відносинам України з мусульманським світом.

Напрямами діяльності „Ради арабських і мусульманських учених України” є: дослідження актуальних проблем з гуманітарних, технічних, природничих, економічних, політичних наук тощо; ⁠стажування студентів, науковців у провідних закладах освіти, в тому числі зарубіжних; участь в різноманітних наукових, громадських і культурних заходах; ⁠висвітлення діяльності Організації через засоби масової інформації та інтернет-сайти; заснування фонду підтримки та розвитку Організації; видавництво навчальної та наукової; допомога членам Організації, захист їх прав та інтересів; літератури; ⁠сприяння розвитку науково-культурних взаємовідносин мусульманської громади України та українців в країнах „Організації Ісламського Співробітництва” й інших країн; організація освітніх, культурних заходів, зокрема у формі семінарів, курсів, конференцій, круглих столів, дискусій тощо для обговорення і вирішення актуальних наукових проблем та підвищення громадянської активності членів Організації.

Необхідність створення цієї організації відповідає нагальній необхідності розвитку наукової співпраці України з арабськими та ісламськими країнами на тлі глобальних викликів. Рада розглядатиме важливі питання у галузях історії, географії, мови, культури, філософії, релігії, медицини, технологій та міжнародних відносин.

Місія Ради вчених також полягає в координації зусиль її членів щодо вирішення актуальних культурних, освітніх та наукових проблем, реалізації актуальних програм відповідно до її статуту. Його діяльність включає організацію, участь у місцевих та міжнародних наукових конференціях, отримання наукових грантів, підготовку та публікацію наукових робіт, підтримку молодих вчених у галузях освіти та академічної мобільності, а також організацію лекцій та семінарів з сучасних наукових та соціальних питань

Відеозапис презентації