УРЯД ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ ПІДТРИМУЄ УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ ТА ПРИПИНЯЄ СПІВРОБІТНИЦТВО З РОСІЄЮ У НАУКОВІЙ СФЕРІ

27 березня 2022 року урядом Великобританії ухвалено рішення про пакет підтримки в розмірі 3 мільйонів фунтів стерлінгів українських науковців, які здійснюють академічні дослідження.

Нова стипендіальна програма Researchers at Risk Fellowship спрямована на підтримку українських дослідників, які вимушені були покинути Україну після вторгнення російських окупантів, а також тих науковців, які вже  перебувають у Великобританії, але не можуть повернутися додому. Стипендіями передбачено виплату заробітної плати, покриття витрат на здійснення досліджень та на проживання громадян України у Великій Британії строком до двох років і будуть доступні для докторантів та тих, хто має науковий ступінь.

У зв’язку незаконним вторгненням РФ в Україну, уряд Великої Британії оголосив про припинення фінансування будь-яких дослідницьких програм, пов’язаних з науковими установами РФ та російськими дослідниками, усіх поточних проєктів, які можуть забезпечити пряму вигоду російському режиму. Велика Британія також не буде фінансувати жодні нові спільні проєкти з Росією через свої дослідницькі та інноваційні організації.

 Повідомлення уряду Великої Британії