VІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ „УКРАЇНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО У ПЕРСПЕКТИВАХ РОЗВИТКУ: ІСТОРИЧНИЙ, СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ, ОСВІТНЬО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АСПЕКТИ”

26–28 березня 2025 року в межах ХVІ Міжнародної виставки „Сучасні заклади освіти–2025” відбулася VІ Всеукраїнська міжгалузева науково-практична онлайн-конференція „Українське суспільство у перспективах розвитку: історичний, соціально-політичний, освітньо-педагогічний аспекти”.

Мета конференції: обговорення проблем переосмислення та доповнення історії України й просування її на світовому рівні; визначення актуальних проблем розвитку українського суспільства на принципах свободи, рівності, поваги до людської гідності, дотримання прав людини та верховенства права; актуалізація освітньо-педагогічних тенденцій вдосконалення національної освіти; окреслення напрямів розвитку обдарованих дітей і юні в умовах боротьби за незалежність і цілісність України.

Виступає Олег Рафальський

Співорганізатором заходу виступив Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. До складу програмного комітету входив академік НАН України, академік НАПН України, віцепрезидент НАН України, доктор історичних наук, професор, директор нашого Інституту Олег Рафальський. На початку роботи конференції він виступив з мотиваційною промовою. Доповідач акцентував на ключових політичних викликах сьогодення та завданнях, які постануть перед українським суспільством у повоєнний період. Основний акцент було зроблено на значенні єдності, суспільній консолідації, солідарності та громадянської відповідальності у процесі відновлення країни. Спікер проаналізував вплив війни на політичні інститути, соціальну згуртованість та міжнародні відносини, наголошуючи на необхідності реформ, інклюзивного діалогу та побудови демократичних структур. Також О. Рафальський привернув увагу учасників конференції до результатів досліджень, здійснених науковцями Інституту протягом останнього часу. Йшлося зокрема про наукові дослідження „Адаптивні зміни політичного поля України в умовах війни”, „Політична система України: конституційна модель та політичні практики”, „Діалектика національно-громадянського і етнічного в українському соціумі”.

Під час роботи конференції

На пленарному засіданні конференції з доповіддю „Українська національна ідентичність як основа соціально-політичної консолідації в умовах трансформації суспільства” виступила головний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки нашого Інституту, доктор історичних наук, професор Тетяна Бевз. У доповіді йшлося про значущість української національної ідентичності для соціально-політичної консолідації в умовах суспільних трансформацій.

Виступає Тетяна Бевз

Доповідачка проаналізувала ключові аспекти національної самоідентифікації, її роль у зміцненні громадянської згуртованості та вплив на політичну стабільність. У доповіді також було приділено увагу викликам, з якими нині стикається суспільство, а також можливостям, що відкриваються завдяки ціннісній спільності та усвідомленню національних пріоритетів. Запропоновано можливі напрями гармонізації розвитку та зміцнення суспільства на основі спільної ідентичності, що є важливою умовою демократичного поступу та повоєнного відновлення України.

Порядок роботи

Відеотрансляція конференції