ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ: „ГРЕКИ УКРАЇНИ: ЗБЕРЕЖЕННЯ ІДЕНТИЧНОСТІ В УМОВАХ РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ. СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ, ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ І МОВНИЙ АСПЕКТИ”
26 вересня 2024 року в Києві відбувся Всеукраїнський науково-практичний форум: „Греки України: збереження ідентичності в умовах російської агресії. Суспільно-політичний, історико-культурний і мовний аспекти”.
Захід ініційовано Державною службою України з етнополітики та свободи слова у співпраці з Федерацією грецьких товариств України та Маріупольським державним університетом.
Серед учасників форуму – представники грецьких товариств, державних інституцій, міжнародних організацій та наукових кіл, які об’єдналися спільним бажанням зберегти багатовікову історію та культуру греків України. Особливу увагу було приділено проблемам з якими стикаються греки, що проживають на тимчасово окупованих територіях України, враховуючи, що на теренах українського Північного Приазов’я до війни проживало 85% греків України.
В роботі форуму взяли участь науковці відділу етнополітології нашого Інституту: Анастасія Дегтеренко – провідний науковий співробітник, кандидат політичних наук, доцент та Олексій Ляшенко – науковий співробітник, кандидат історичних наук.
Під час роботи панельної дискусії „Греки України у суспільно-політичному житті України в контексті російсько-української війни, їх внесок у протидію російської агресії” Анастасія Дегтеренко виступила з доповіддю „Етнополітичний менеджмент як інструмент стійкості територіальних громад Українського Північного Приазов’я”. Під час наукової дискусії науковиця зазначила, що основною метою стійкості територіальних громад є збереження життєздатності громади, її соціальної, економічної, інституційної структури в умовах війни. Водночас, зазначила доповідачка, стійкість це те, що потрібно систематично вимірювати та відстежувати її зміни за допомогою індексів стійкості, а для вимірювання етнополітичної стійкості – за допомогою моніторингової системи такого інструменту стійкості як етнополітичний менеджмент.