ВИСТУП СПІВРОБІТНИЦІ ІНСТИТУТУ НА ВОРКШОПІ БРЮССЕЛЬСЬКОГО ФОРУМУ GMF

23-24 травня 2023 року відбувся щорічний Брюссельський форум (м. Брюссель, Бельгія), який організовує The German Marshall Fund of the United States. Цьогоріч захід пройшов в конференц-центрі SQUARE й був присвячений формуванню післявоєнної міжнародної системи, ключовою опорою якої, на переконання організаторів форуму, має стати відновлення України відповідно до сучасного плану Маршалла.

На форумі зібралися світові лідери думок, представники бізнесу та громадянського суспільства. Основними питаннями, які обговорювалися на форумі були:

  • роль громадянського суспільства у процесі відновлення та його лідерство у певних аспектах;
  • система співпраці між ключовими стейкхолдерами для заповнення прогалин у процесі відновлення та уникнення дублювання зусиль;
  • покращення співпраці між донорами та громадянським суспільством з метою зміцнення спільних зусиль.

На воркшопі Форуму, присвяченого проблемам українського відновлення та розбудови громадянського суспільства, доповідь на тему „Енергійне громадянське суспільство як трансформер змін” представила молодший науковий співробітник відділу політичних інститутів та процесів нашого Інституту, доктор філософії з політичних наук Олена Дмитренко.

Олена Дмитренко на Брюссельському форумі

Доповідачка наголосила на тому, що сучасне українське громадянське суспільство стало активнішим, а кількість громадських організацій значно збільшилася, при цьому, як засвідчили результати дослідження, – 80% громадських організацій готові брати участь у відновленні країни.