Шаповал Ю. Партійний «націоналіст». Парадокси Петра Шелеста

Шаповал Ю. Партійний «націоналіст». Парадокси Петра Шелеста

Шаповал Ю. Партійний «націоналіст». Парадокси Петра Шелеста. Львів : Видавництво Анетти Антоненко; Київ : Ніка-Центр, 2020. 216 с.
ISBN 978-617-7654-44-4 (Видавництво Анетти Антоненко), 978-966-521-744-2 (Ніка-Центр)

У політичній історії України XX століття Петру Шелесту належить особливе місце. Пройшовши нелегкий життєвий шлях, він у 1963 році став першим секретарем ЦК Компартії України. Підтримував М. Хрущова і його політичну лінію, однак опинився серед тих, хто привів до влади Л. Брежнєва.

Виступав проти «празької весни» 1968 року і в той же час блокував тотальне придушення інакомислення в Україні. Визнавав сталінський авторитет і водночас вимагав, щоб московське керівництво дотримувалось офіційно декларованих принципів у відносинах центру і тодішніх союзних республік. Був проти демонтажу СРСР і разом з тим сприяв зміцненню українських національних традицій, шанобливого ставлення до минулого України.

У чому ж секрет такої двоїстості Петра Шелеста? Хто і як створив йому імідж «надмірного» українського патріота і навіть «націоналіста»? Як склалася його доля після того, як його відправили на «підвищення» до Москви, а потім піддали політико-ідеологічному остракізмові?

На ці та інші питання прагне знайти відповіді автор цієї книжки, написаної з використанням унікальних і недоступних раніше архівних джерел.

Завантажити повну версію

Зміст

Розділ 1. Від директора заводу до «директора України»

Розділ 2. На політичному Олімпі

Розділ 3. Слова, справи і «справа Шелеста»

«Історія ще скаже своє слово» (Замість післямови)

Література

Іменний покажчик

Про автора